Barendrecht, 30 november 2024 – TopKip Lions heeft nog een lange weg te gaan om weer op het niveau van begin van het seizoen terug te komen, maar er worden kleine stapjes in de goede richting gezet. Met een viertal speelsters die weer meer inzetbaar waren, werd deze zaterdagavond in elk geval tegenstander Binnenland aan de zegekar gebonden, 55-65.
Hoewel de afwezigheid van Myrthe den Heeten en Charlotte van Kleef een grote aderlating was, is het een genot om Tanya Bröring na lange tijd weer op het veld te zien. Ook Epiphany Etienne en Lindsay Pengel konden weer meer ingezet worden. Milou van Vliet was na een wedstrijd afwezigheid ook weer van de partij en hoe! De blessurebank is nog vol, maar niettemin zijn er weer kleine lichtpuntjes voor de ploeg van Chris van Kampen.
De basis voor de overwinning op de nummer 5 in de dameseredivisie werd al in het eerste kwart gelegd. Richelle van der Keijl opende de score weer volgens het boekje. Daarna kwam er een sterke periode van Epiphany Etienne, die deze wedstrijd duidelijk liet zien weer terug te zijn. Een score en een rake vrije worp en TopKip Lions stond met 2-5 voor. Een driepunter van Lisa van Roemburg en twee rake vrije worpen van Indy le Belle zorgden voor een verder voorsprong, 3-10. Het kwart eindigde met een score van Lindsay Pengel, 5-13.
In het tweede kwart begon Binnenland sterk en kwam terug tot 12-13. En driepunter van Milou van Vliet voorkwam echter erger. Het was wederom Epiphany Etienne die zich nadrukkelijk liet zien. TopKip Lions bouwde de voorsprong weer verder uit, naar 21-28 met rust, maar Binnenland was zeker nog niet afgeschut.
Na rust kwam TopKip Lions goed uit de startblokken. Met name Milou van Vliet, afkomstig van Binnenland, speelde een heel sterk derde kwart. En ook Tanya Bröring liet met een driepunter, een score en prachtige passjes weer haar klasse zien. TopKip Lions liep uit naar een 21-punten voorsprong, 25-46. Het eindslot dit kwart was echter voor Binnenland, dat terugkwam naar een 37-49 stand na 30 minuten spelen.
Het was in het vierde kwart dan ook zeker niet op je lauweren rusten. Binnenland kwam zelfs terug tot 5 punten verschil, 51-56, maar een time-out van TopKip Lions zorgde weer voor wat rust in het team. De wedstrijd werd uitgespeeld en de punten werden veiliggesteld, 55-65.
De 17-jarige Milou van Vliet speelde een puike wedstrijd. Ze scoorde 20 punten tegen 61,5%.
Volgende week staat er weer een mooie wedstrijd op de planning. Zaterdag 7 december zal in het Indoor Centrum in Landsmeer om 19.30 uur gespeeld worden tegen Jolly Jumpers, die op dit moment op plaats 4 in de eredivisie staat, maar evenveel punten heeft als TopKip Lions.
Kwartstanden: 5-13, 21-28 (16-15), 37-49 (16-21), 55-65 (18-16)
Scores: Milou van Vliet 20, Epiphany Etienne 10, Richelle van der Keijl 9, Lindsay Pengel 7, Tanya Bröring 5, Indy le Belle 5, Lisa van Roemburg 5, Claire Hirman 4
Foto: Jan Willem van Genderen