Protest André La Fontaine tegen het niet-behandelen van zijn amendenten

Fontaine

In een brief aan het College van B&W, de griffier, alle raadsleden en ook de Lokale Omroep Landsmeer tekent raadslid André La Fontaine protest aan tegen de gang van zaken in de raadsvergadering van 2 oktober.

In deze vergadering besloot een raadsmeerderheid twee amendementen die de heer La Fontaine twee-en-een-half uur eerder had ingediend niet in behandeling te nemen. Volgens initiatiefnemer Axel Damme (Lokaal Landsmeer) was er te weinig tijd om de inhoud van de amendementen te beoordelen.

Het CDA stemde tegen het voorstel van Damme. In een stukje op Facebook sprak CDA-voorman Eric Knibbe de volgende dag van “ondermijning van het democratische proces.”  Knibbe: “Hierdoor sluit je bij voorbaat onwelgevallige kritiek buiten. Dat kan geen invulling van de lokale democratie zijn.”

Ook fractievoorzitter Mandy Elfferich van D66 wijdde een Facebook-commentaar aan het incident. Zij was het niet eens met Knibbe: “Te elfder uren een amendement indienen wat al weken eerder voorbereid had kunnen worden, heeft niks te maken met een democratisch recht, maar alles met de inwoner niet serieus nemen en je collega-raadsleden ook niet.”

André La Fontaine bestrijdt dat zijn amendementen te laat zijn ingediend. Hij stelt dat hij deze al heeft aangekondigd in de commissievergadering van 18 september. Hij wil “de goede naam en eer van Positief Landsmeer en de heer La Fontaine niet langer (…) laten bezoedelen en in ere te doen herstellen” en eist rectificatie.

Overigens is het indienen van amendementen een democratisch recht volgens Artikel 147b Gemeentewet . En het Reglement van Orde van de gemeente Landsmeer gaat er in artikel 57 van uit dat amendementen ook kort voor vergaderingen kunnen worden ingediend. Alleen kan in dat geval het amendement niet tijdig door de griffie worden gedeeld. De indiener moet dan zelf de raadsleden en het college op de hoogte te stellen van het voorgenomen amendement.

 

Je kan de inhoud van deze pagina niet kopiëren