Katwijk, 4 oktober 2025 — In een herhaling van de finale van vorig seizoen streden Grasshoppers en TopKip Lions zaterdagavond om de koppositie in de Women’s Basketball League. Na een bloedstollend duel, dat pas in de verlenging werd beslist, trok Grasshoppers aan het langste eind: 101-96.
Beide teams traden aan met een krappe selectie van acht speelsters. TopKip Lions miste opnieuw Richelle van der Keijl en Myrthe den Heeten, wat vooral in de slotfase voelbaar was. Toch bleef het tot het einde razend spannend: het publiek in Katwijk werd getrakteerd op topbasketbal van Nederlandse bodem.
Grasshoppers begon sterk, maar dankzij scherpe schutters Keona Douwstra en Charlotte van Kleef nam TopKip Lions halverwege het tweede kwart een kleine voorsprong. Slordig spel en gemiste kansen vlak voor rust bezorgden Grasshoppers echter een 43-40 voorsprong.
Na rust liep de thuisploeg verder uit, maar Douwstra (vier driepunters) hield Lions in de race. In de slotminuut leek Landsmeer te gaan winnen na een cruciale steal van Lindsay Pengel, maar een driepunter van routinier Karin Kuijt bracht Grasshoppers langszij: 84-84.
In de verlenging was de energie bij de Lions op. Grasshoppers scoorde zes snelle punten en hield stand tot het einde. Douwstra blonk uit met 30 punten, gevolgd door Loyce Bettonvil (23) en Van Kleef (18).
Volgende week speelt TopKip Lions thuis tegen Landstede Hammers uit Zwolle, dat onlangs zijn eerste overwinning boekte.
Scores Lions: Douwstra 30, Bettonvil 23, Van Kleef 18, Bröring 8, Pengel 6, Wassingk 6, Hirman 5, Versloot 2.
Meer over TopKip Lions
