De gemeente Landsmeer gaat nieuwe AED-apparaten aanschaffen. Dit is nodig, omdat de huidige apparaten toe zijn aan vervanging. De gemeente investeert niet alleen in nieuwe apparaten, maar sluit zich met het nieuwe netwerk ook aan bij HartslagNu, het landelijke reanimatie oproepsysteem.
Wethouder Bas ten Have: “De gemeente Landsmeer heeft al ongeveer tien jaar een eigen AED-netwerk, verspreid over tien locaties. Dit netwerk heeft kunnen bestaan door de grote betrokkenheid en de vrijwillige inzet van de lokale burgerharthulpverleners. We willen als gemeente bijdragen aan het redden van levens. Om dit belangrijke werk te kunnen voortzetten is het nodig dat het gemeentelijke AED-netwerk wordt vernieuwd.”
Aansluiting bij de dienstverlening HartslagNu
De gemeente gaat het vernieuwde AED-netwerk aan sluiten bij HartslagNu, het landelijke reanimatie-oproepsysteem. Een groot voordeel hiervan is dat het netwerk van burgerharthulpverleners uitgebreider wordt (landelijk) en er lokaal nog meer AED’s beschikbaar zijn voor een eventuele inzet. Hierbij wordt dus rekening gehouden met de aanwezigheid van de overige dag en nacht bereikbare AED’s die particulieren, huisartsen en ondernemers hebben.
De locaties van de AED’s
De locaties van de AED’s zijn nu zo verdeeld binnen de gemeente dat zij bij een incident volledige dekking geven, van Purmerland tot aan Landsmeer. Momenteel zijn er tien AED-locaties in de gemeente. Hier komt een elfde locatie bij. De verwachting is dat de AED’s voor het einde van dit jaar vervangen worden