De gemeente Landsmeer kondigt aan de komende tijd extra te controleren op loslopende honden buiten de daarvoor aangewezen losloopgebieden. Volgens de gemeente komen meldingen hierover steeds vaker binnen.
Handhavers (boa’s) zullen hondenbezitters aanspreken wanneer hun hond losloopt. In eerste instantie gebeurt dat met een vriendelijk verzoek om de hond aan te lijnen. Bij herhaling kan een waarschuwing volgen, of in sommige gevallen een boete.
De gemeente wijst erop dat het aanlijnen van honden bedoeld is om overlast en incidenten te voorkomen. Ook een doorgaans rustige hond kan volgens de gemeente onverwacht problemen veroorzaken.
In 2024 werden in Landsmeer tien bijtincidenten geregistreerd. Dit jaar staat de teller tot nu toe op twee. Met de extra controles hoopt de gemeente dat aantal niet verder te laten oplopen.
