Gemeente schrapt ASM-veld in Luijendijk: waterberging en weerstand bewoners doorslaggevend

ASM-veldje

Het ASM-veld komt er niet op het Rietland in Luijendijk. Dat heeft wethouder Niels Bonenkamp woensdag 17 september 2025 namens het college laten weten in een brief aan de omwonenden.

Het plan was om op het Rietland een zogenoemd Athletic Skills Model-veld (ASM-veld) te realiseren. Dat is een multifunctioneel sport- en speelveld waar kinderen en jongeren op een veelzijdige manier kunnen bewegen. Het idee achter ASM-velden is dat ze bijdragen aan motorische ontwikkeling, gezondheid en het stimuleren van verschillende sport- en spelvormen.

Toch zet de gemeente een streep door de plannen. Belangrijkste reden is dat het Rietland een waterbergingsfunctie heeft. Hoewel een ASM-veld technisch gezien niet volledig strijdig zou zijn met die functie, adviseerde het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier negatief. Ook wees de Omgevingsdienst IJmond erop dat er alsnog een vergunningstraject doorlopen moet worden. Samen met de forse weerstand uit de buurt acht het college de kans klein dat het plan zonder problemen kan worden uitgevoerd.

“Een vergunningstraject zal lang duren, kostbaar zijn en stuiten op aanhoudende weerstand. Dit lijkt ons geen zinvolle weg,” schrijft het college in de brief.

Dat betekent niet dat het idee voor extra speelruimte in de wijk van tafel is. Het college benadrukt het belang van goed bereikbare en veilige speelplekken voor kinderen en jongeren, bij voorkeur in of nabij de wijk zelf. Er wordt momenteel onderzocht of alternatieve locaties – zoals de huidige plek van de voetbalkooi of het sportpark – mogelijkheden bieden.

Wel verdwijnt de bestaande voetbalkooi op het Rietland nog dit jaar. Het college heeft aangekondigd dat de kooi uiterlijk 1 november wordt verwijderd, omdat deze op de huidige plek en in de huidige staat niet langer houdbaar is.

Je kan de inhoud van deze pagina niet kopiëren